Údržba střešních oken a žaluzií

okna

PÉČE O STŘEŠNÍ OKNO

Údržba střešních oken je jednoduchá: pravidelné čištění skla a promazání pantů jednou za rok. Panty jsou vyráběny z ušlechtilé oceli. Všechny střešní okna Toso lze přetočit o 180 °, aby byl při mytí zajištěn snadný přístup i k vnějšímu sklu. Okna jsou navíc vyráběna s bezúdržbovou povrchovou úpravou Titan Glass.

zasklení

ÚDRŽBA - TITAN GLASS

Specifickou vlastností zasklívacího řešení Titan Glass je to, že se na vnějším povrchu okna zachycuje mnohem méně nečistot. Při procesu výroby skel je přímo na jejich povrch nanesena speciální tenká vrstva oxidu titaničitého. Při vystavení slunečním paprskům titanová vrstva reaguje dvěma způsoby:
1. Vlivem fotokatalytického procesu reaguje s UV zářením, které je součástí přirozeného denního světla, a rozpouští organické nečistoty.
2. K umytí rozložených nečistot využívá deště. Díky tomu je starost o okna bezproblémová a přitom nezatěžuje životní prostředí!

Kromě toho sklo při Titan Glass usychá rychleji a sklo proto při uschnutí zůstává déle čisté, je na něm méně šmouh a zajišťuje nerušený výhled, díky čemuž je výhodné pro všechny vnější zasklené plochy ve vašem domě.

Dřevěné části střešních oken lze čistit teplou mýdlovou vodou. Pro zajištění lehkého otáčení promažte jednou za rok otočné středové závěsy. V případě potřeby vyčistěte nadokenní a boční části lemování od listí, aby byl umožněn plynulý odtok dešťové vody v bezprostřední blízkosti okna.

roleta

ÚDRŽBA - ROLETY A ŽALUZIE

Rolety, žaluzie a markýzy nevyžadují pravidelnou údržbu. Pokud je to však nutné, čistěte je navlhčeným hadříkem. Návod na údržbu je stejný na doplňky jak pro okna Toso tak i pro žaluzie a rolety pro střešní okna VELUX, FAKRO a DAKSTRA.

předokenní roleta

JAKOU ÚDRŽBU VYŽADUJÍ VNĚJŠÍ ROLETY?

Doporučujeme pravidelné čištění plechování a oblasti v blízkosti předokenní rolety. Pro zajištění bezchybné funkce rolety není nutná pravidelná údržba. Při správném používání bude roleta sloužit po dlouhá léta.

elektrické otevírání

PÉČE O ELEKTRICKÉ OVLÁDÁNÍ

Motor a řídící jednotku spínače čistěte vlhkým hadříkem; používejte normální čistící prostředky. Elektrické otevírání nevyžaduje speciální udržování. Za účelem prodloužení životnosti a bezchybného fungování však doporučujeme jednou v roce promazat řetěz běžným olejem.