Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

» Proč na střešní okna termoskla

Proč na střešní okna termoizolační skla?

Plastová střešní okna jsou kvůli své poloze na střeše vystavena větší zátěží povětrnostních podmínek než běžná fasádní okna. Působí na ně horko, mráz, vlhkost i intenzivní ultrafialové záření. Právě proto se plastová střešní okna osazují termoizolačními skly. V okenním systému jde o dvojsklo o síle 24 milimetrů. Prostor mezi oběma skly je vyplněn vzácným plynem argonem, který zajišťuji izolaci nejen v rámci tepelného přenosu, ale i hlučnosti. Termoizolační dvojsklo zabraňuje úniku tepla ven v zimním období, a v letním naopak chrání před přehříváním interiéru.

Skla odolají i silnému krupobití

Plastová střešní okna v podkroví musí mít odpovídající velikost, aby dostatečně osvětlovala místnosti. Použití termoizolačních dvojskel má význam i pro bezpečnost obyvatel. Pro jejich výrobu se používají výhradně tvrzená skla, která jsou odolná i vůči silnému krupobití. Sklon střešních oken je rizikovým faktorem v rámci extrémních povětrnostních podmínek. Plastová střešní okna s termoizolačními skly ochrání také lidi, kteří se pod nimi pohybují.

Plastové okno Toso kvalita proti rosení

ZGJlN2U2